06 czerwca 2017

Udany festyn z okazji Dnia Dziecka

Już po raz siódmy, 2 czerwca, Caritas Diecezji Legnickiej zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W zabawie, jaka odbyła się na boiskach bocznych w legnickim Parku wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Legnicy, powiatu i okolic oraz członkowie Szkolnych Kół Caritas.

Festyn pod hasłem "Bądźmy razem" rozpoczął się Mszą św. w katedrze legnickiej, której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Po Eucharystii prawie 3 tysiące osób przy dźwiękach orkiestry górniczej z bogatyńskiej kopalni Turów przeszło wspólnie do Parku Miejskiego. Tam na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły m.in. zobaczyć występy muzyczne przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury a także poskakać na dmuchanych zamkach. Sporym zainteresowaniem uczestników zabawy cieszył się pokaz sprzętu służb mundurowych. W trakcie wspólnej zabawy odbył się również Bieg Papieski, którego pomysłodawcą jest Parafia św. Jadwigi Śl. w Legnicy.

Wszystkie zaproszone dzieci otrzymały ciepły posiłek i paczki przygotowane przez partnera strategicznego festynu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka. W sumie rozdano ponad 2700 paczek.

Głównym organizatorem festynu była Caritas Diecezji Legnickiej. Jednak nie odbyłby się on gdyby nie zaangażowanie i pomoc innych współorganizatorów i sponsorów. Wśród nich znalazły się takie instytucje i osoby jak: Biskup Legnicki, Prezydent Miasta Legnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Graniczna i Izba Celna, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Pogotowie, Inspekcja Transportu Drogowego, LPGK, Młodzieżowe Centrum Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Piekarnia "Okoń".

Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu festynu.

Galeria:

Orkiestra Ks. Biskup Kiernikowski Przywitanie

Orkiestra Plac Bieg

Sponsor Pan Prezydent Legnicy Pan Prezydent Legnicy

22 września 2017

Inne informacje

Festyn Rodzinny

Odwołane spotkanie - 8 kwietnia

Pożegnanie Biskupa Tadeusza Rybaka

II przetarg - Zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim

Zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim - protokół z otwarcia ofert

Wczasy dla dorosłych 2017