09 maja 2017

25 lat Caritas Diecezji Legnickiej

W tym roku legnicka Caritas obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z tej okazji 22 kwietnia miała miejsce wspólna modlitwa i gala.

Eucharystii sprawowanej w legnickiej katedrze, przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecni byli także: bp Marek Mendyk, bp senior Stefan Cichy, ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, duszpasterze, pracownicy legnickiej Caritas i wolontariusze. Nie zabrakło także przedstawicieli władz parlamentarnych, rządowych i samorządowych oraz służb mundurowych.

W homilii biskup Zbigniew Kiernikowski powiedział m.in. , że działalność charytatywna jaką zajmuje się Caritas, powinna być zawsze realizowana w odniesieniu do Ewangelii i w świetle wiary w Jezusa Chrystusa.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się w Akademii Rycerskiej, gdzie miała miejsce uroczysta gala i koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy oraz wspólny obiad. Na zakończenie ksiądz biskup Zbigniew Kiernikowski poświęcił nowe pojazdy zakupione dla dwóch Warsztatów Terapii Zajęciowej - w Legnicy i Lwówku Śl.

Caritas Diecezji Legnickiej składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jubileuszowego spotkania.


powrót

24 lutego 2018
sobota

Inne informacjeFestyn Rodzinny
Odwołane spotkanie - 8 kwietnia


Pożegnanie Biskupa Tadeusza Rybaka


II przetarg - Zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas im. ¶w. Krzysztofa w Lwówku ¦l±skim


Zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas im. ¶w. Krzysztofa w Lwówku ¦l±skim - protokół z otwarcia ofert


Wczasy dla dorosłych 2017


Zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas im. ¶w. Krzysztofa w Lwówku ¦l±skim