17 lutego 2010

„Okno Życia” Caritas Diecezji Legnickiej

Okno życia


25 marca 2010 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Caritas Diecezji Legnickiej otworzy „Okno Życia”.

„Okno Życia” to miejsce, w którym matka będzie mogła zostawić bezpiecznie i anonimowo dziecko, którego nie chce wychować. Dzięki „Oknie życia” dziecko w nim pozostawione nie trafi w nieodpowiednie ręce a tym bardziej nie będzie narażone na utratę życia. Często się zdarza, że kobiety rodzące poza szpitalem, w domu, po porodzie nie chcą swojego dziecka. Z różnych przyczyn - chorobowych lub socjalnych. Aby dzieci nie trafiały np. na śmietnik, od kilku lat tworzone są Okna Życia. Pierwsze Okno Życia powstało przed kilkoma laty w Krakowie. Dzisiaj w Polsce jest ich już 30. Najbliżej Legnicy takie Okna są we Wrocławiu i Zielonej Górze.

„Okno Życia” będzie się mieściło w budynku Ośrodka Edukacyjno-Opiekuńczego Samarytanin przy ul. Poselskiej 14-16 w Legnicy. Dla prawidłowego funkcjonowania „Okna Życia” potrzebna jest współpraca legnickich instytucji. Takich jak policja, pogotowie ratunkowe, szpital, sąd rodzinny czy MOPS.

Co ważne, „Okno Życia” gwarantuje anonimowość matce pozostawiającej dziecko.


powrót

22 stycznia 2019
wtorek

Inne informacje

Zmiana miejsca spotkania osób odpowiedzialnych
za pracę duszpasterską w parafii


Konferencja Księży Dziekanów – 16.02.2010 r.


Karnawał w Warsztacie Terapii Zajęciowej


„Opowieść Wigilijna” w Warsztacie Terapii Zajęciowej
Caritas w Lwówku Śląskim


Zima w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas w Lwówku ŚląskimParse error: syntax error, unexpected '' ' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE) in /home/users/caritleg/public_html/a/212.php on line 19