Zakład Opiekuńczo-Leczniczy – skierowania

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
o profilu rehabilitacyjnym w Jeleniej Górze

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy o profilu rehabilitacyjnym w Jeleniej Górze dysponuje 100 miejscami dla osób długotrwale chorych i niepełnosprawnych, wymagających całodobowej opieki medycznej oraz rehabilitacji. Są to głównie osoby po udarach mózgu, z chorobą Alzheimera, demencją starczą, jak również po urazach ortopedycznych. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem pacjentów czuwa pełen oddania i poświęcenia personel medyczny, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i kapłani. Chorzy mają do dyspozycji sale do rehabilitacji, świetlice i sale dziennego pobytu. Wysiłki personelu wspierają Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które pracując wśród chorych wykonują czynności pielęgniarskie i opiekuńcze, a także dbają o sferę duchową.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Stacjonarna opieka długoterminowa świadczona jest również w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Poselskiej 14-16 w Legnicy. Obecnie przebywają tu pacjenci, nad którymi opiekę medyczną sprawuje lekarz – specjalista chorób wewnętrznych, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitant oraz kapłan.

Wniosek o wydanie skierowania do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego - Legnica

Wniosek o wydanie skierowania do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego - Jelenia Góra