Caritas

Siedziba

DANE ADRESOWE

ZARZĄD

KALENDARIUM 2017

STATUT

Sprawozdanie merytoryczne organizacji pożytku publicznego

FEAD 2016 - 2017
FEAD 2017 - 2018

Dekanaty
Diecezji Legnickiej

Parafie
Diecezji Legnickiej

Parafialne Zespoły
CARITAS

Pliki do pobrania

Karty kolonijne

Podziękowania dla Caritas
Diecezji Legnickiej

INNE STRONY

Bratnia Pomoc Kapłańska

10 lipca 2017

Pierwszy turnus za nami

W piątek, 7 lipca, do Legnicy wrócili pierwsi uczestnicy kolonii.

Dzieci wypoczywały w dwóch nadmorskich miejscowościach – Stegnie i Ustroniu Morskim. Turnusy trwały 14 dni. Każdy dzień wypoczynku rozpoczynał się wspólną modlitwą i Mszą św. Nie zabrakło wspólnych zabaw i wyjść nad morze, gdzie dzieci mogły się wykąpać. Poza tym dzieci wzięły udział w wycieczkach poza ośrodek. Jedną z nich była wyprawa statkiem do Fromborku, miejscu związanym z Mikołajem Kopernikiem czy do Kołobrzegu, gdzie uczestnicy zwiedzili m.in. latarnię morską i wystawę "Miasto myszy".
Na każdym turnusie nad dziećmi opiekę sprawują wychowawcy, kierownik kolonii, pielęgniarka i kapłan.

Zorganizowanie kolonii jest możliwe m.in. dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 200 tys. zł z Fundacji Polska Miedź oraz z gmin: Chojnów, Mysłakowice, Bogatynia, Złotoryja, Legnica, Kamienna Góra.

Warto dodać, że zakończyła się także pierwsza, przedwakacyjna, tura wypoczynku dla osób dorosłych, które w maju i czerwcu wypoczywały również w Ustroniu Morskim i Stegnie.

Caritas Diecezji Legnickiej posiada jeszcze wolne terminy na wyjazdy wczasowe i kolonijne:

Wczasy:
5 - 18 sierpnia, Ustronie Morskie

Kolonie:
22 lipca - 4 sierpnia, Stegna

Chętnych, po więcej informacji, zapraszamy do biura legnickiej Caritas (ul. Okrzei 22, tel. 76 72 44 300).

Galeria:... DALEJ

23 czerwca 2017

Garden Party!

Strona 1

Strona 2

... DALEJ

06 czerwca 2017

Udany festyn z okazji Dnia Dziecka

Już po raz siódmy, 2 czerwca, Caritas Diecezji Legnickiej zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W zabawie, jaka odbyła się na boiskach bocznych w legnickim Parku wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Legnicy, powiatu i okolic oraz członkowie Szkolnych Kół Caritas.

Festyn pod hasłem "Bądźmy razem" rozpoczął się Mszą św. w katedrze legnickiej, której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Po Eucharystii prawie 3 tysiące osób przy dźwiękach orkiestry górniczej z bogatyńskiej kopalni Turów przeszło wspólnie do Parku Miejskiego. Tam na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły m.in. zobaczyć występy muzyczne przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury a także poskakać na dmuchanych zamkach. Sporym zainteresowaniem uczestników zabawy cieszył się pokaz sprzętu służb mundurowych. W trakcie wspólnej zabawy odbył się również Bieg Papieski, którego pomysłodawcą jest Parafia św. Jadwigi Śl. w Legnicy.

Wszystkie zaproszone dzieci otrzymały ciepły posiłek i paczki przygotowane przez partnera strategicznego festynu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka. W sumie rozdano ponad 2700 paczek.

Głównym organizatorem festynu była Caritas Diecezji Legnickiej. Jednak nie odbyłby się on gdyby nie zaangażowanie i pomoc innych współorganizatorów i sponsorów. Wśród nich znalazły się takie instytucje i osoby jak: Biskup Legnicki, Prezydent Miasta Legnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Graniczna i Izba Celna, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Pogotowie, Inspekcja Transportu Drogowego, LPGK, Młodzieżowe Centrum Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Piekarnia "Okoń".

Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu festynu.

Galeria:

Orkiestra Ks. Biskup Kiernikowski Przywitanie

Orkiestra Plac Bieg

Sponsor Pan Prezydent Legnicy Pan Prezydent Legnicy

... DALEJ

03 czerwca 2017


W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że

dnia 3 czerwca 2017 r.

w 80 roku życia,

w 52 roku kapłaństwa

odszedł do Pana

śp.


Ksiądz Witalis Kuczer, kanonik RM


Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 28 czerwca 1964 r. we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: w Stroniu Śl., Wrocławiu - Leśnicy, Olszynie, Świebodzicach, bazylice w Bolesławcu.

Od 1989 roku pełnił posługę proboszcza w Kunicach, Kamieńcu na Ukrainie i Tomaszowie Bolesławieckim do przejścia w stan spoczynku w 2012 r.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

6 czerwca 2017 r. (wtorek) - 19.00 - eksportacja do kościoła parafialnego w Tomaszowie Bolesławieckim i Msza św. koncelebrowana

7 czerwca 2017 r. (środa) - 13.00 - Msza św. pogrzebowa i pogrzeb pod przewodnictwem Biskupa seniora Stefana Cichego w Tomaszowie Bolesławieckim.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom.

Legnicka Kuria Biskupia

... DALEJ

08 maja 2017

Festyn Rodzinny

7 Legnicki Bieg Papieski

Caritas Diecezji Legnickiej po raz siódmy organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w legnickim Parku Miejskim.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkie dzieci z miasta i powiatu legnickiego, oraz Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.

Wspólne spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. w Katedrze Legnickiej skąd następnie wyruszy do Parku Miejskiego na teren boisk bocznych barwny korowód dziecięcy. Festyn zakończy około godziny 15.00. Wśród atrakcji przewidujemy koncerty i występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, zabawy i gry zręcznościowe, konkursy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają gorący posiłek. Naszym pragnieniem jest, aby każde dziecko uczestniczące w imprezie otrzymało paczkę upominkową, której ufundowanie zadeklarowała sieć sklepów Biedronka.

Fromularz zgłoszenia szkoły na paczki: plik... DALEJ


PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA


DAR DLA ALEPPO

dardlaaleppo


starsze informacje

nowsze informacje


19 lipca 2018
czwartek

1procent

Wykaz parafii wraz z numerami - 1% podatku

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

skrzyd-a

Caritas prowadzi:

Okno Życia

Aptekę św. Marka

Domy rekolekcyjne

Świetlice parafialne

Kuchnie dla ubogich

Diecezjalny Fundusz Obrony Życia (FOŻ)

Stacja Opieki Caritas Diecezji Legnickiej Sp. z o.o.
Caritas Diecezji Legnickiej

Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy "Samarytanin"

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy - skierowania

Diecezjalny Dom Caritas im. Jana Pawła II

Zakład Aktywności Zawodowej „ROSA”

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Księgarnia Diecezjalna

Centrum Wolontariatu Dzielmy się Miłością

Wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego