Caritas

Siedziba

DANE ADRESOWE

ZARZĄD

KALENDARIUM 2017

STATUT

Sprawozdanie merytoryczne organizacji pożytku publicznego

FEAD 2016 - 2017
FEAD 2017 - 2018

Dekanaty
Diecezji Legnickiej

Parafie
Diecezji Legnickiej

Parafialne Zespoły
CARITAS

Pliki do pobrania

Karty kolonijne

Podziękowania dla Caritas
Diecezji Legnickiej

INNE STRONY

Bratnia Pomoc Kapłańska

06 czerwca 2017

Udany festyn z okazji Dnia Dziecka

Już po raz siódmy, 2 czerwca, Caritas Diecezji Legnickiej zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W zabawie, jaka odbyła się na boiskach bocznych w legnickim Parku wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Legnicy, powiatu i okolic oraz członkowie Szkolnych Kół Caritas.

Festyn pod hasłem "Bądźmy razem" rozpoczął się Mszą św. w katedrze legnickiej, której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Po Eucharystii prawie 3 tysiące osób przy dźwiękach orkiestry górniczej z bogatyńskiej kopalni Turów przeszło wspólnie do Parku Miejskiego. Tam na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły m.in. zobaczyć występy muzyczne przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury a także poskakać na dmuchanych zamkach. Sporym zainteresowaniem uczestników zabawy cieszył się pokaz sprzętu służb mundurowych. W trakcie wspólnej zabawy odbył się również Bieg Papieski, którego pomysłodawcą jest Parafia św. Jadwigi Śl. w Legnicy.

Wszystkie zaproszone dzieci otrzymały ciepły posiłek i paczki przygotowane przez partnera strategicznego festynu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka. W sumie rozdano ponad 2700 paczek.

Głównym organizatorem festynu była Caritas Diecezji Legnickiej. Jednak nie odbyłby się on gdyby nie zaangażowanie i pomoc innych współorganizatorów i sponsorów. Wśród nich znalazły się takie instytucje i osoby jak: Biskup Legnicki, Prezydent Miasta Legnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Straż Graniczna i Izba Celna, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Pogotowie, Inspekcja Transportu Drogowego, LPGK, Młodzieżowe Centrum Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Piekarnia "Okoń".

Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu festynu.

Galeria:

Orkiestra Ks. Biskup Kiernikowski Przywitanie

Orkiestra Plac Bieg

Sponsor Pan Prezydent Legnicy Pan Prezydent Legnicy

... DALEJ

03 czerwca 2017


W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że

dnia 3 czerwca 2017 r.

w 80 roku życia,

w 52 roku kapłaństwa

odszedł do Pana

śp.


Ksiądz Witalis Kuczer, kanonik RM


Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 28 czerwca 1964 r. we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: w Stroniu Śl., Wrocławiu - Leśnicy, Olszynie, Świebodzicach, bazylice w Bolesławcu.

Od 1989 roku pełnił posługę proboszcza w Kunicach, Kamieńcu na Ukrainie i Tomaszowie Bolesławieckim do przejścia w stan spoczynku w 2012 r.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

6 czerwca 2017 r. (wtorek) - 19.00 - eksportacja do kościoła parafialnego w Tomaszowie Bolesławieckim i Msza św. koncelebrowana

7 czerwca 2017 r. (środa) - 13.00 - Msza św. pogrzebowa i pogrzeb pod przewodnictwem Biskupa seniora Stefana Cichego w Tomaszowie Bolesławieckim.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom.

Legnicka Kuria Biskupia

... DALEJ

08 maja 2017

Festyn Rodzinny

7 Legnicki Bieg Papieski

Caritas Diecezji Legnickiej po raz siódmy organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w legnickim Parku Miejskim.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkie dzieci z miasta i powiatu legnickiego, oraz Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.

Wspólne spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. w Katedrze Legnickiej skąd następnie wyruszy do Parku Miejskiego na teren boisk bocznych barwny korowód dziecięcy. Festyn zakończy około godziny 15.00. Wśród atrakcji przewidujemy koncerty i występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, zabawy i gry zręcznościowe, konkursy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają gorący posiłek. Naszym pragnieniem jest, aby każde dziecko uczestniczące w imprezie otrzymało paczkę upominkową, której ufundowanie zadeklarowała sieć sklepów Biedronka.

Fromularz zgłoszenia szkoły na paczki: plik... DALEJ

22 maja 2017


W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że

dnia 21 maja 2017 r.

w 82 roku życia,

w 56 roku kapłaństwa

odszedł do Pana

śp.


Ksiądz Edward Zubrzycki, kanonik RM


Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 26 marca 1961 r. we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: Biedrzychowice, Wierzchowice, Ołdrzychowice Kłodzkie, Kąty Wrocławskie, Rogów Sobócki.

Od 1981 roku pełnił posługę duszpasterską najpierw jako administrator, a później jako proboszcz w parafii pw. św. Katarzyny w Rybnicy do przejścia w stan spoczynku w 2010 r.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

23 maja 2017 r. (wtorek) - 13.00 - eksportacja do kościoła parafialnego w Rybnicy i Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, Biskupa legnickiego.

24 maja 2017 r. (środa) - 10.00 - Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na starym cmentarzu w Oławie, ul. Zwierzyniecka 5, pod przewodnictwem ks. kanclerza Józefa Lisowskiego.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom.

Legnicka Kuria Biskupia

... DALEJ

09 maja 2017

25 lat Caritas Diecezji Legnickiej

W tym roku legnicka Caritas obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z tej okazji 22 kwietnia miała miejsce wspólna modlitwa i gala.

Eucharystii sprawowanej w legnickiej katedrze, przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecni byli także: bp Marek Mendyk, bp senior Stefan Cichy, ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, duszpasterze, pracownicy legnickiej Caritas i wolontariusze. Nie zabrakło także przedstawicieli władz parlamentarnych, rządowych i samorządowych oraz służb mundurowych.

W homilii biskup Zbigniew Kiernikowski powiedział m.in. , że działalność charytatywna jaką zajmuje się Caritas, powinna być zawsze realizowana w odniesieniu do Ewangelii i w świetle wiary w Jezusa Chrystusa.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się w Akademii Rycerskiej, gdzie miała miejsce uroczysta gala i koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy oraz wspólny obiad. Na zakończenie ksiądz biskup Zbigniew Kiernikowski poświęcił nowe pojazdy zakupione dla dwóch Warsztatów Terapii Zajęciowej - w Legnicy i Lwówku Śl.

Caritas Diecezji Legnickiej składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jubileuszowego spotkania.

... DALEJ


PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA


DAR DLA ALEPPO

dardlaaleppo


starsze informacje

nowsze informacje


21 kwietnia 2018
sobota

1procent

Wykaz parafii wraz z numerami - 1% podatku

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

skrzyd-a

Caritas prowadzi:

Okno Życia

Aptekę św. Marka

Domy rekolekcyjne

Świetlice parafialne

Kuchnie dla ubogich

Diecezjalny Fundusz Obrony Życia (FOŻ)

Stacja Opieki Caritas Diecezji Legnickiej Sp. z o.o.
Caritas Diecezji Legnickiej

Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy "Samarytanin"

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy - skierowania

Diecezjalny Dom Caritas im. Jana Pawła II

Zakład Aktywności Zawodowej „ROSA”

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Księgarnia Diecezjalna

Centrum Wolontariatu Dzielmy się Miłością

Wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego