Caritas

Siedziba

DANE ADRESOWE

ZARZĄD

KALENDARIUM 2017

STATUT

Sprawozdanie merytoryczne organizacji pożytku publicznego

FEAD 2016 - 2017
FEAD 2017 - 2018

Dekanaty
Diecezji Legnickiej

Parafie
Diecezji Legnickiej

Parafialne Zespoły
CARITAS

Pliki do pobrania

Karty kolonijne

Podziękowania dla Caritas
Diecezji Legnickiej

INNE STRONY

Bratnia Pomoc Kapłańska

7 lutego 2017

Prosimy o Państwa jeden procent!

Galeria zdjęć

Tradycyjnie wraz nowym rokiem nadszedł czas wypełniania PIT-ów i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. W ramach rozliczeń każdy z nas ma prawo oddać swój 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Taką organizacją od 13 lat jest Caritas Diecezji Legnickiej. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, prosimy więc o dalszą pomoc!

Caritas Diecezji Legnickiej status organizacji pożytku publicznego uzyskała w 2004 roku. Od tego czasu w ramach odliczeń 1% podatku dzięki Ofiarodawcom udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. W zeszłym roku była to kwota ponad 311 tysięcy złotych.

środki pozyskane w ten sposób przekazujemy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do naszych wypożyczalni w Legnicy i Jeleniej Górze, które działają już od 16 lat, a także na organizację kolonii dla dzieci i młodzieży czy pomoc w sytuacjach losowych. Jest to również znaczące wsparcie dla działań charytatywnych prowadzonych w naszych parafiach. ... DALEJ

6 lutego 2017

Caritas zaprasza do zbiórki żywności

24 i 25 marca (piątek, sobota) Caritas Diecezji Legnickiej po raz dwunasty pod hasłem: „Tak! Pomagam” przeprowadzi zbiórkę żywności.

Żywność będzie można wrzucić do oznaczonego kosza, robiąc zakupy w konkretnym sklepie. Chodzi przede wszystkim o produkty łatwe w przechowywaniu i z długą datą ważności. Może to być np. makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy czy dżem. Żywność posłuży do przygotowania paczek dla najuboższych przed świętami wielkanocnymi.

Parafie, które chcą włączyć się w zbiórkę proszone są o zgłaszanie się do biura Caritas w Legnicy – tel. 767244300 lub legnica@caritas.pl, do końca lutego br. ... DALEJ

20 grudnia 2016

Sprawozdanie półroczne FEAD

Przewielebni Księża Proboszczowie

Dobiega końca pierwsza część programu pomocy żywnościowej FEAD, w trakcie którego nasza Caritas dzięki zaangażowaniu Księdza parafii i wolontariuszy rozdała ponad 200 ton żywności dla najbardziej potrzebujących w diecezji.

W związku z tym, zwracam się do Księży Proboszczów o sporządzenie sprawozdania z dystrybucji żywności za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia, na załączonym dokumencie Załącznik nr 10a. Proszę o wpisanie ilości artykułów spożywczych przekazanych w tym okresie uczestnikom programu. Sprawozdanie proszę przekazać do biura legnickiej Caritas do 5 stycznia 2017 r. ... DALEJ

13 grudnia 2016

Spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych wraz z Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie zapraszają osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz przyjaciół, na tradycyjne Spotkanie Opłatkowe połączone z Balem Osób Niepełnosprawnych, jakie odbędzie się w czwartek, 29 grudnia 2016 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy, pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1. Spotkanie to ma za zadanie integrować środowiska osób niepełnosprawnych z Legnicy i okolic. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 16.00.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam na to integracyjne spotkanie. ... DALEJ

27 listopada 2016

Caritas po raz 23. rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Galeria zdjęć

„Płomień miłosierdzia”- pod takim hasłem już po raz 23. przeprowadzona zostanie akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Tegoroczne hasło zwraca uwagę na problem ubóstwa, które dotyka polskie rodziny, szczególnie te wielodzietne. Nabywając świece, pomagamy dzieciom. Tym samym pomagamy często całej rodzinie. Przywracamy wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość.

W ciągu ostatnich ponad 20 lat na polskich stołach stanęło wiele milionów świec Caritas. Setki tysięcy dzieci mogły dzięki temu wyjechać na wakacje, otrzymać wyżywienie czy zwiększyć swoje szanse w edukacji. ... DALEJ
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA


DAR DLA ALEPPO

dardlaaleppo


starsze informacje

nowsze informacje


21 kwietnia 2018
sobota

1procent

Wykaz parafii wraz z numerami - 1% podatku

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

skrzyd-a

Caritas prowadzi:

Okno Życia

Aptekę św. Marka

Domy rekolekcyjne

Świetlice parafialne

Kuchnie dla ubogich

Diecezjalny Fundusz Obrony Życia (FOŻ)

Stacja Opieki Caritas Diecezji Legnickiej Sp. z o.o.
Caritas Diecezji Legnickiej

Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy "Samarytanin"

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy - skierowania

Diecezjalny Dom Caritas im. Jana Pawła II

Zakład Aktywności Zawodowej „ROSA”

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Księgarnia Diecezjalna

Centrum Wolontariatu Dzielmy się Miłością

Wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego